Frama22102017

Središnja sveta misa za Hrvate u crkvi St. Michael bila je u nedjelju 22. listopada na poseban način ispunjena mladima koji su se okupili na euharistijsko slavlje prigodom primanja i obećanja u Franjevačku mladež - Framu HKŽ München.
Svečanu svetu misu predvodio je župnik fra Boris Čarić uz asistenciju đakona Mate Kutleše. Kroz obrede mlade su vodili njihovi duhovni asistenti fra Filip Mimica i fra Petar Komljenović.

U propovijedi fra Boris je istaknuo: "Danas Crkva slavi misijsku nedjelju kojom u prvi plan stavlja misionarsko svjedočansko djelovanje Crkve osobito među siromašnima i potlačenima.
Upravo na današnju nedjelju sedamdesetšestero mladih naše župe žele biti primljeni u Franjevačku mladež ili dati obećanja. Ovim činom oni žele biti misionarski kvasac u našoj zajednici nasljedujući stope serafskog oca Franje, koji je cijeli svoj život živio postavljajući pitanje Gospodinu: Što želiš da ja učinim? Odgovor s križa mu je bio: Idi popravi moju Crkvu. Upravo misionarsko djelovanje kao i pripadnost Franjevačkoj mladeži poziv je na neprestanu obnovu svojega srca koje će uvijek biti spremno darovati radost Kristova Evanđelja bližnjima."
Nakon propovijedi četrdesetšestero mladića i djevojaka uvedeno je u Franjevačku mladež, a tridesetero njih dalo je svoja obećanja te su time posvjedočili cijeloj župnoj zajednici kako svoju mladost žele posvetiti Kristu po uzoru na svetog Franju. Predsjednik Frame Petar Bagarić i župnik fra Boris predvodili su obred uvođenja i obećanja. Pjevanje na svetoj misi animirao je mješoviti župski zbor uz pratnju orkestra mladih. Poslije svete mise uslijedilo je čestitanje i zajedničko fotografiranje, a potom ručak i druženje.
Večer uoči obreda obećanja i primanja u Framu u Kapeli blaženog Alojzija Stepinca održan je duhovno-meditativni koncert pod nazivom 'Večer slavljenja' na kojem su nastupili gosti iz Landshuta - hrvatski glazbeni sastav mladih Quo vadis i zbor Franjevačke mladeži naše župe. Mladi su svojim nastupom i izvođenjem oduševili prisutne i pokazali kako se Gospodina slavi jednostavnošću izvedbe, srcem i cijelim bićem. Tijekom koncerta prikazan je i kratki film kao presjek djelovanja Frame HKŽ München.

s. Nikolina Bilić

Galerija slika

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Prva sv. Pričest - 2019.

prva sv pricest2019

Potvrda - Krizma - 2019.

potvrda krizma2019

Go to top