Frama22102017

Središnja sveta misa za Hrvate u crkvi St. Michael bila je u nedjelju 22. listopada na poseban način ispunjena mladima koji su se okupili na euharistijsko slavlje prigodom primanja i obećanja u Franjevačku mladež - Framu HKŽ München.
Svečanu svetu misu predvodio je župnik fra Boris Čarić uz asistenciju đakona Mate Kutleše. Kroz obrede mlade su vodili njihovi duhovni asistenti fra Filip Mimica i fra Petar Komljenović.

U propovijedi fra Boris je istaknuo: "Danas Crkva slavi misijsku nedjelju kojom u prvi plan stavlja misionarsko svjedočansko djelovanje Crkve osobito među siromašnima i potlačenima.
Upravo na današnju nedjelju sedamdesetšestero mladih naše župe žele biti primljeni u Franjevačku mladež ili dati obećanja. Ovim činom oni žele biti misionarski kvasac u našoj zajednici nasljedujući stope serafskog oca Franje, koji je cijeli svoj život živio postavljajući pitanje Gospodinu: Što želiš da ja učinim? Odgovor s križa mu je bio: Idi popravi moju Crkvu. Upravo misionarsko djelovanje kao i pripadnost Franjevačkoj mladeži poziv je na neprestanu obnovu svojega srca koje će uvijek biti spremno darovati radost Kristova Evanđelja bližnjima."
Nakon propovijedi četrdesetšestero mladića i djevojaka uvedeno je u Franjevačku mladež, a tridesetero njih dalo je svoja obećanja te su time posvjedočili cijeloj župnoj zajednici kako svoju mladost žele posvetiti Kristu po uzoru na svetog Franju. Predsjednik Frame Petar Bagarić i župnik fra Boris predvodili su obred uvođenja i obećanja. Pjevanje na svetoj misi animirao je mješoviti župski zbor uz pratnju orkestra mladih. Poslije svete mise uslijedilo je čestitanje i zajedničko fotografiranje, a potom ručak i druženje.
Večer uoči obreda obećanja i primanja u Framu u Kapeli blaženog Alojzija Stepinca održan je duhovno-meditativni koncert pod nazivom 'Večer slavljenja' na kojem su nastupili gosti iz Landshuta - hrvatski glazbeni sastav mladih Quo vadis i zbor Franjevačke mladeži naše župe. Mladi su svojim nastupom i izvođenjem oduševili prisutne i pokazali kako se Gospodina slavi jednostavnošću izvedbe, srcem i cijelim bićem. Tijekom koncerta prikazan je i kratki film kao presjek djelovanja Frame HKŽ München.

s. Nikolina Bilić

Galerija slika

njemcka-zastava

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Go to top