prvapricest2015Svečanom procesijom u crkvi St. Gabriela  9. svibnja 2015. započelo je slavlje prve svete pričesti za 130 dječaka i djevojčica  naše župe koji su s nestrpljenjem iščekivali ovaj veliki dan. Po prvi put svi prvopričesnici su bili odjeveni u svečane bijele haljine koje im je naša župa za ovu prigodu omogućila.
Svečano misno slavlje u prepunoj crkvi predvodio je župnik HKŽ München fra Boris Čarić dok su koncelebrirali  fra Krešo Samardžić i fra Zoran Tadić, župni župe sv. Ante iz Bugojna, te đakon Mate Kutleša.
Djecu je kroz cijelu godinu za ovaj sakrament na satovima vjeronauka pripremala njihova vjeroučiteljica s. Viktorija Vukančić. Uz to su djeca jedan put tjedno dolazila u župu na sat pjevanja sa s. Nikolinom i s. Viktorijom.

Fra Boris je na početku misnog slavlja pozdravio prvopričesnike i njihove roditelje naglasivši da je prva pričest  svečanost  najveće radosti što ju je Bog za nas učinio; veliki događaj, kako za djecu i  njihove obitelji,  tako i za čitavu župnu zajednicu koja je jedna velika naša obitelj.
Geslo ovogodišnje Prve sv. Pričesti "U Božjim smo rukama!" bilo je istaknuto na velikom platnu iznad oltara. Petero prvopričesnika nas je uvelo u ovo veliko slavlje kratkom meditacijom o rukama:
Ruke imaju simboličko značenje u našem svakodnevnom životu. One su kao i lice ogledalo naše duše. One govore o osobi. Imaju svoj život. Po izgledu ruku lako možemo prepoznati čime se netko bavi, koliko godina ima, da li je škrt ili velikodušan, možda lijen, govori li nam istinu ... i još mnogo toga. Ruke njeguju i liječe, rade, grade, stvaraju ... u rukama je i molitva. Ruke su naša veza sa Stvoriteljem. Najljepša slika naših ruku jest ona kad su sklopljena u poniznoj molitvi pred gospodinom. Bog ima najveće i najduže ruke uvijek otvorene da nas zaštiti i zakrili svojom ljubavlju.
U propovijedi se župnik vrlo toplo obratio djeci. Između ostalog je rekao: Draga djeco,
vjerujem da ste danas osjetili da su svi pogledi usmjereni prema Vama jer je ovo Vaš dan. Ipak sada je potrebno da Vi pogledate malo dalje. Najprije pogledajte na ovu veliku Uskrsnu svijeću, svjetlo Uskrslog Krista po kojem jedino možemo kako treba ići kroz svoj život.
Isus nam nije ostavio samo svjetlo. U bijeloj hostiji ostavio nam je samoga sebe.
Kako biti istinski spremni primiti Tijelo Kristovo – svetu Hostiju? Ako pogledate na veliku sliku iznad oltara vidjet ćete velike ruke usmjerene prema bijeloj Hostiji. Prema njima teže malene ručice. Te ručice su vaše malene ruke koje se žele predati u ruke nebeskog Oca po kojem jedino možemo doprijeti do bijele Hostije, što znači da samo predani Ocu nebeskom u čistoći srca možemo biti dostojni primanja sv. Pričesti. Stoga neka nam uvijek bude težnja biti neprestano u Božjim rukama cijelim svojim srcem.
Prvopričesnici su kroz cijelo euharistijsko slavlje aktivno sudjelovali pjevanjem, čitanjem Riječi Božje, molitvom, recitacijama, prinosom darova i paljenjem svijeća koje je za ovaj dan ukrasila s. Nikolina. Po završetku misnog slavlja prvopričesnici su zahvalili roditeljima pjesmom Hvala mama, hvala tata. Pjevanje su predvodili članovi zbora uz djecu i orkestar mladih.
Bilo je ovo toplo i ugodno slavlje pripremano s puno ljubavi i vjere. Roditelji su izrazili svoju zahvalnost s. Viktoriji i s. Nikolini na uloženom trudu prigodnim poklonom dok se fra Boris zahvalio časnim sestrama i svima koji su pridonijeli da ovo slavlje prođe lijepo i dostojanstveno.

s. Nikolina Bilić

Galerija slika

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Prva sv. Pričest - 2019.

prva sv pricest2019

Potvrda - Krizma - 2019.

potvrda krizma2019

Go to top